További szép, nyugalmas, boldog és csodás napokat Mindenkinek!!!
2010. december 25., szombat
Boldog karácsonyt!
További szép, nyugalmas, boldog és csodás napokat Mindenkinek!!!
2010. november 20., szombat
Babies, Babák - Az első év

Kellemes, lágy, ringató zene kíséri, igazából "háttértévézésnek" is kiváló, legalábbis nincs benne semmi erőszakos dolog. Kevés szöveg, sok zene, békés, nyugodt, harmonikus képek, tökéletesen érthető gyerekeknek is. Különösen aranyos, amikor egy szakaszon egyszerre mutatják az egyidős babák mászását, felállását, totyogását. A babák tündériek, egyik szeretnivalóbb, mint a másik. A végefőcím alatt pár évvel későbbi önmagukat is láthatjuk.
Még egy adalék, egy kis családi vonatkozás, a kisfiam ma saját maga kérte, hogy újra nézzük meg, annyira tetszett neki. :-)
Ajánlom mindenkinek, aki egy kedves, mosolygós, érdekes filmre vágyik, esetleg már édesanya vagy várja a babáját! Nagy élmény!!!
2010. november 10., szerda
Harry Potter szinkronos trailer!
Bree Tanner rövid második élete és az eltűnésem oka :-)
És izgatottan várom már a Harry Potter 7. részének első felét, ami ennek a hónapnak a végén érkezik a mozikba. A fent említett ok miatt, sajnos, nem tudtam elkészíteni az első hat film elemzését, pedig nagyon szerettem volna, rengeteget gondolkodtam rajta és nagyon sok ötlet van a fejemben még velük kapcsolatban, de nyilván ezek nélkül is meg tudjátok nézni. :-D Ezen a linken viszont találtok két új jelenetet és három werkfilmet, lehet készülni a látványosságra! Azért, ha egyszer még lesz rá időm, megpróbálok sort keríteni megírásukra, mert nagyon kikívánkoznak belőlem. :-)
Szóval, igyekszem visszatérni ide /is/, hiszen február végétől vélhetően még kevesebb időm lesz... :-)
2010. július 31., szombat
Eredet
Semmiféle politikát nem szeretnék az elemzésbe belekeverni, de a film tényleg arról szól, merünk-e nagyot álmodni.
A film hihetetlenül lenyűgöző, döbbenetes, csodás látványvilágot produkál, időnként még a szánk is tátva maradt az egyes megoldásoktól. Férjem száját még az a mondat is elhagyta, hogy jobb, volt, mint az Avatar!
A film cselekménye iszonyúan pörgő, lendületes, izgalmas, nem hagy alább egy pillanatra sem. 140 perces, de ez idő alatt egyszer sem jutott eszembe, hogy az órámra nézzek, hogy hol is járunk időben.
A főszereplő Don Cobb-ot Leonardo DiCaprio alakítja. Egy profi tolvaj, aki a célszemélytől álmában szerzi meg legféltettebb titkait és megbízója számára a zsákmányt. Új, utolsó munkája egy másfajta feladat elé állítja, most egy gondolatot nem ellopni, hanem beültetni kell a célszemély fejébe. Súlyos személyes tragédiája, ami szintén az álomvilághoz köti azonban egyre súlyosabban befolyásolja a munkáját. DiCaprio nagyon tetszett ebben a szerepben, olyan jó látni, hogy pályája kezdete óta ritkán nyúl mellé és rendszerint valami komoly filmben, témában csillogtatja tehetségét. És ahogy megállapítottuk, már nem is annyira kölyökképű, ami határozottan jól, jobban áll neki!
Saito, vagyis Ken Watanabe bízza meg Cobb-ot az új munkával. Őt az Utolsó szamurájból ismerhetjük. Nem gonosz figura, inkább csak más célok motiválják, mint a Leot. Energikus, határozott karakter.
Külön öröm volt látni a filmben egy epizódszerep erejéig Michael Caine-t! Nyilatkozta, hogy már csak epizódszerepeket vállal, de olyan jó itt-ott felfedezni őt! Leo apját játssza a tőle megszokott fantasztikus eleganciával, derűvel, tehetséggel.
Tom Berengert szinte fel sem lehet ismerni. Nagy filmekből indult ő, de aztán túl sok B kategóriás szerepet vállalt, így nagyon eltűnt a süllyesztőben és hát látszik rajta, hogy az idő felette sem állt meg. Ettől függetlenül szerepét jól és meggyőzően alakítja, talán kap még 1-2 komolyabb szerepet.
A két női főszereplőt említeném még, Marion Cotillard-ot, akinek a nevét a Taxi óta kapisgáljuk, a Piaf óta pedig megtanultuk. Ez nem egy Piaf-elemzés, de aki még nem látta, feltétlenül nézze meg. Csodálatos, lenyűgöző és rendkívül megrázó film és főleg, alakítás Cotillard részéről, szerintem akár két Oscart is ért volna, nemcsak egyet. :-) Itt egy megtévedt asszonyt alakít, Leo szerelmét, feleségét, aki elveszíti valóságérzetét, de erről nem is nagyon árulnék el többet.
Ellen Page, aki szintén egy nagyon drámai szereppel jelent meg a filmes köztudatban /Juno/, itt egy építészlányt alakít, aki az álmok környezetét építi fel. Kedves, helyes lány.
A magyar szinkronhangok szokás szerint nagyon jól működnek, Hevér Gábor /DiCaprio/, Kőszegi Ákos /Watanabe/, Györgyi Anna /Cotillard/.
Szeretném még kiemelni a zenét, már a trailerben is ez fogott meg, ezért javasoltam, hogy inkább ezt nézzük meg. Engem kicsit a Világok harcának zenéjére emlékeztet. De ide is teszem, jobb, ha halljátok! :-)
Besorolás szerint sci-fi, de inkább fantasy-nak vagy akciófilmnek nevezném. Nagyon tetszett, nagyon ajánlom mindenkinek! Hivatalos honlap itt, az ígért trailer a nagyszerű zenével pedig itt:
2010. július 28., szerda
HP trailer
LÁTTUK A HARRY POTTER TRAILERT is!!! Eddig is eszméletlenül tetszett a döbbenetes-félelmetes, új trailer, de nagy vásznon, hatalmas hanggal, lendületes zenével, végre feliratosan teljesen elvarázsolt!!! Mééég jobban várom! Egyszerűen lenyűgöző lesz, biztos vagyok benne!!! Magyarországi premier 2010. november és 2011. július!!!
Ezen a linken pedig két magyar feliratos werkfilm!
/Készülök Harry Potter elemzésre is, amint időm engedi./
2010. július 2., péntek
Emlékeztető :-)
2010. július 1., csütörtök
Napfogyatkozás

Sikerült megint egy nagyon ütős nyitójelenettel kezdeni, ami ugyan nem volt benne a könyvben, mégis szervesen illeszkedett a filmbe, Riley /Xavier Samuel/ születése.
Edwardból /Robert Pattinson/ végre újra sokat látunk, sokkal többet, mint az Újholdban. Sok közelivel, sok romantikus beállítással, rövidebbre vágott hajjal, gyönyörű színű szemekkel, ragyogó hátterek előtt. A legromantikusabb jelenet természetesen hozzá kapcsolódik... Igen, a lánykérés.
Nagyon klassz Bella /Kristen Stewart/ anyjával /Sarah Clarke/ való találkozása a sok napsütéssel, üde színfolt volt, szó szerint. Tudjátok, hogy az anya a 24-ben volt 3 évadon keresztül is a főgonosz? :-))) És persze, közben a Victoria-üldözés Forksban! Székhez szegező lendülete volt a fák közötti eszeveszett rohanásnak. Klassz volt a határvonal megjelenítése a vámpírok és vérfarkasok között, miközben a vörös bestia ide-oda ugrált a két oldal között. És persze, Emmett és Paul összeugrása.
A történetet persze, biztosan minden rajongó ismeri, így azzal nem is foglalkoznék sokat. Nekem egy kicsit nehezen érthető ez a "kettőt szeretek" -dolog, már a könyvben is furi volt, de nyilván én így vagyok bekötve, nekem mindig csak egy volt/van. :-)
Bella hezitálása a két fiú között nagyon jól átjött a vásznon. Érezni lehetett, mikor kihez is húz jobban. Bár, azt is, hogy Jacob /Taylor Lautner/ iránt ez inkább csak sajnálat... Az igazi szerelem Edward.
Charlie /Billy Burke/ és Bella közti kedvenc beszélgetésem a felvilágosítás témájában rendkívül jól sikerült, nagy nevetések voltak a moziban, főleg Charlie megkönnyebbült arcát látva.
Nagyon jó volt végre a mellékszereplőket is többet látni. Már a könyvben örültem, hogy itt nagyobb szerepük lesz. Kedvenceim a két vámpírfiú, Emmett /Kellan Lutz/ és Jasper /Jackson Rathbone/ nagyszerű alakítást nyújtottak. Emmett, a medveszerű, harcias, elementáris erővel bíró, mégis jópofa, laza srác, remek dumával. Jasper jóval megfontoltabb, mint az előző részben /:-)))/, szinte a csapat vezetőjévé avanzsál, ahogy a csatát előkészíti. Alice-szel /Ashley Greene/ tökéletes párost alakítanak. Carlisle /Peter Facinelli/ és Esme /Elizabeth Reaser/ kicsit háttérbe szorultak a sok történés mellett, őket hiányoltam egy kicsit.
Nagyon szépen mutatták be flashback-ekben a korábbi szomorú történéseket, mint a quileute törzsre támadó hidegeket, akik miatt az első vérfarkasok létrejöttek, valamint Rosalie és Jasper életének korábbi fejezeteit. Rosalie /Nikki Reed/ különösen telitalálat bosszúálló menyasszonyként! :-)
A vérfarkasok legtöbbször meztelen felsőtesttel rohangálnak a filmben, ha éppen emberi alakjukban vannak. Most nem volt sikítás. :-D Viszont Edward, aki kifogástalanul öltözködik, megjegyzi egyszer a filmben Jacobra, hogy "Nincs neki egy ingje?", na akkor aztán volt röhögés. :-DDD Jacob nagyon meggyőző a szomorú és dühös szerelmes szerepkörében. A vérfarkasok között megjelenik Leah és Seth Clearwater. Ahogy a könyvben is: Leah /Julia Jones/ egy dühös, kibírhatatlan, utálkozó pukkancs, Seth /BooBoo Stewart/ pedig egy aranyos, kedves, szeretnivaló kölyök.
Az egyik legjobb jelenet a csatára való felkészülés, kiképzés a tisztáson, a Cullen klán és a vérfarkasok együtt. Hatalmas erők szabadulnak el, mégsincs semmi düh vagy feszültség, csak egy jópofa gyakorlatozás számukra, nagyon jól megkoreografált ütközéseket láthatunk. Rengeteget dolgozhattak vele.
Ahogy a csatajelenettel is, ami rendkívül látványos és erőteljes. Szinte ijesztő. Visszahőköl az ember a hatalmas, féktelen pusztítástól, harctól és ellenségeskedéstől. Nagyon gyorsan történnek az események, jó látni, ahogy a Cullenek és a vérfarkasok együttműködnek és egymást védik. A Bellát védelmező Edward és Seth is remek párost alkotnak Riley és Victoria ellenében.
A rettenthetetlen Volturi megjelenése természetesen tökéletesen hatásvadász a lassú vonulással és a jéghideg, szánalmat nem ismerő kegyetlenséggel.
Amit egy picit hiányoltam, hogy Bella Jacob betegágyánál nem mondja ki, hogy azért választja Edwardot, mert őt szereti jobban, nem tud nélküle élni, ahogy ez már kiderült az Újhold idején. Ez a könyvből kiderül.
Az egész filmet végigkísérik a remekül kiválasztott zenék. Tökéletesen illeszkednek a film hangulatába.
Egészében: nagyon tetszett, látszik, hogy minden részletre nagyon odafigyeltek, hogy a rajongókat ne érje csalódás. Nagyon sok új, izgalmas szereplő volt, a mellékszereplők pedig egyre nagyobb részt kapnak a történetből. Biztos, hogy ezt is rongyosra lehet majd nézni, ahogy az első két részt, nagyon-nagy élmény volt! Nem akaródzott még a székről sem felkelni a végén, a barátnőmmel meg is jegyeztük, hogy akkor inkább maradnánk is a következő előadásra! :-)))
Aki ezekben a filmekben szerepel egy csapásra világsztár lesz, így gondolom, mindegyik kedvencet sokat látjuk még, nemcsak a negyedik részben, hanem sok minden másban is.
2010. június 30., szerda
Harry Potter trailer!!!
Megtekinthető itt és itt. Tényleg nagyon klassz, azt hiszem, vadászhatok egy újabb számlálót. :-)
No, de sikerült be is illesztenem! Kicsit kilóg, de sebaj, ennél kisebb nem volt. :-)
MA! MA! MA! NAPFOGYATKOZÁS!!!

Ez pedig itt a reklám helye, ugyanis minden kedves rajongó figyelmét felhívnám arra, hogy ugyan, most minden újság tele van és lesz kedvenceinkkel, de az e heti Besthez Napfogyatkozás posztert adnak!
2010. június 3., csütörtök
Breaking Dawn!!!
Minden rajongónak nagyon kellemes olvasást, felejthetetlen izgalmakat kívánok ezzel a letehetetlen könyvvel! Elfoglaltaknak pedig sok szabad percet az olvasásra. :-)
2010. május 31., hétfő
Ausztrália

Aktuálisan nem láttam, de akkor gyorsan néhány szóban leírtam magamnak a benyomásaimat, megosztanám Veletek, jó lenne egy hosszabb elemzés is, de ahhoz újra meg kell néznem.
Lélegzetelállító helyszínek, érdekes történet, remek színészi munka és gyönyörű-gyönyörű lovak. Nicole Kidman természetesen álomszép és szinte tűbe fűzhető, olyan vékony. Hugh Jackman pedig a szexi, kemény fiú. Nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek!
Egy kis kedvcsináló pedig itt. :-)
2010. május 26., szerda
Könnyekre...
Mert olvastam a hírt, hogy John Travolta és felesége, Kelly Preston újra gyermeket várnak... Persze, semmi és senki nem pótolhat egy elvesztett gyermeket, de talán erőt ad nekik a túléléshez. Annyira, de annyira örülök neki!
A hírt itt is olvashatjátok, a színész hivatalos honlapján angolul. Természetesen a nyitóoldalon. Azt hiszem, teljesen természetes, hogy nem tudták magukban tartani. Nagyon szurkolok nekik, hogy minden rendben legyen!!! Az oldalon egyébként rengeteg fotót lehet találni az egész családról.
2010. május 25., kedd
Emlékezz rám!

2001-ben játszódik...
A sztori alapvetően két fiatal egymásra találása és szerelembe esése, de ennél sokkal-sokkal többről van szó. Mindketten súlyos tragédiát "cipelnek" magukkal, a fiúnak a bátyja, a lánynak az anyja halt meg tragikus módon, ami még közelebb hozza őket egymáshoz. Szerelmüknek akadnak buktatói, de végül mindig egymás karjaiban kötnek ki.
Hadd kezdjem kedvencünkkel, Robert Pattinsonnal. Karaktere /Tyler Hawkins/ szerint dühös, szomorú, melankolikus, romantikus lelkű srác, az igazságtalanság mélyen felháborítja. Nem zavarja, hogy ha kisebb törvénybe ütköző dolgot tesz, mint pl kocsmai verekedés, vagy garázdaság. Apjával évek óta húzódó, súlyos konfliktusa van. Legszorosabban 10 éves húgához kötődik, gondoskodik róla, minden nap érte megy az iskolába, vigyáz rá, figyel a fejlődésére, lelki egyensúlyára. Éppen ebből ered az egyik legfontosabb konfliktusa az apjával. Egyébként jó humorú, laza egyetemista. Elhunyt bátyjának egy füzetbe feljegyzi élete minden fontos eseményét.
Pierce Brosnan játssza az apját, Charles Hawkins-t. A nagyhatalmú, befolyásos, kőgazdag, látszólag érzelemmentes vállalatvezetőt. Mellesleg abszolút hihető, hogy rokonok. :-) Első fia halála rendkívül megviselte és azt a védekezési módot választotta, hogy csak és kizárólag a munkájának él, nem vesz tudomást feleségéről és két másik gyermekéről. Egyik Pattinsonnal közös jelenetükben iszonyatos indulatokkal feszülnek egymásnak, szinte forr a levegő a vásznon. Pattinson olyan, mint egy dühöngő bika, de végül az apa is kitör a magára erőltetett higgadtságból. Ez a film egyik legfelkavaróbb jelenete. Nagyon hitelesek benne mind a ketten.
A megrázó, sokkoló nyitójelenet a történet női főszereplőjéhez kapcsolódik. Gyermekként tanúja lesz édesanyja meggyilkolásának, ami természetesen mély nyomot hagy a lelkében és családja életében. Ally Craig, Emilie de Ravin alakításában még felnőttként sem hajlandó pl metróra szállni. A színésznőt a Lost rajongói ismerhetik jól. Én ezt a sorozatot nem nézem, csak az első évadot láttam, ottani teljesítményéről így nem is tudok mit mondani. Egy picit - hülyén fog hangzani - "öregnek" éreztem Pattinsonhoz és itt most nem a savanyú a szőlő dolog dominál, hanem, egyszerűen 29 évesen valaki nem 21 és kész. Ettől függetlenül, jól játszott, csak tényleg volt egy ilyen érzésem, hogy talán lehetett volna fiatalabbat találni. Karaktere szerint, okos, vicces, talpraesett, önálló lány. Eleinte nem akarja fogadni a fiú közeledését. Aztán elsöprik az érzelmek, mind a ketten sokat kapnak ettől a kapcsolattól.
Apja, Chris Cooper, kemény, erős és agresszív zsaru. Soha nem bocsátotta meg magának, hogy a feleségét nem tudta megmenteni, így lányát a szokásosnál rövidebb "pórázon" tartja. Főleg, hogy zsaruként sok rosszat lát a világból. Cooper az egyik nagy kedvencem, nagyon örültem, hogy szerepet kapott ebben a filmben.
Kiemelném még a kislány szereplőt, a Pattinson húgát, Caroline-t játszó Ruby Jerins-t. Nagyon ismerős volt, ezért utánanéztem az IMDB-n, de semmilyen komolyabb szerepe nem volt eddig, csak néhány sorozatban játszott. Igaz, hogy láttam a 10 részes Váltságdíj sorozatot és abban feltűnt. Nagyon komoly, felelősségteljes, korán felnőtt, kedves kislányt alakít. Egy elit iskolába jár és rendkívül tehetségesen rajzol, amire mindenki nagyon büszke, még az is, aki nem mutatja... Édesapja szeretetét hiányolja nagyon, bátyjához áll a legközelebb.
A végéről nem árulnék el semmit, nem szoktam spoilerezni, bár, bevallom őszintén, nehéz megállni, mert a történet és az elemzés így /lenne/ kerek. Az biztos, hogy nemcsak Pattinson-rajongóknak ajánlom, hanem mindenkinek, aki érzelmekkel teli filmre vágyik.
Hivatalos honlap itt.
2010. május 4., kedd
Pattinson-hírek

Mmmmm... Ez egy igazán jó hét... :-)))
2010. április 24., szombat
Mééég újdonságok! :-)
2010. április 19., hétfő
Egy kis meglepetés a Twilight rajongóknak!
A forrás rajta van, de azért idelinkelem.
2010. április 16., péntek
Mi történt a Viasat 3-mal? UPDATE
Ha láthattam volna...
Ugyanis tegnap teljes őskáosz volt a Viasat 3 háza táján. Nem szokásom itt negatívumokról írni, de nagyon mérges voltam. Hosszú évek óta csütörtök este vagy Helyszínelők premier, vagy Miami, vagy New York-i helyszínelők premier van ezen a csatornán. Ezt annyira tartják, hogy nem zavarja meg ebben őket semmilyen ünnep /karácsony, szilveszter, húsvét vagy nemzeti ünnep/ ezt MINDIG leadják! Egész héten erre várok.
De most egy ukrán súlyemelő lánykáról adtak egy töltelék-műsort, akinek ráadásul egy rendkívül agresszív és arrogáns apja volt, akinek láttára az embernek kinyílt a bicska a zsebében. És ennek a borzalomnak a végén is egy teljesen más műsort adtak! Nem a 10. évad premierrészét, vagy a CSI NY soron következő epizódját, hanem egy másfél órás krimit. Hát, itt adtam fel. Éjszakára még beállítottam a videot, de reggel utánanéztem a neten és bizony még nagyobb baki következett, elkezdték leadni az epizódot éjfél után, de nem adták le végig!!!
Elképzelni sem tudom, miért következett be ez az iszonyú fejetlenség és főleg, miért pont a csatorna legfontosabb húzóműsorát érintette, amire több ezren várnak minden héten?!
Idáig csak borzasztóan bosszantó a dolog, de az már kifejezetten vérlázító, hogy minderről egy szó tájékoztatás nem történt sem a tv-képernyőjén, sem a teletexten /ami a beígért, de le nem adott műsort mutatta/, sem a honlapjukon, sem az interneten semmilyen más formában. Internetes fórumokat tanulmányozva az is kiderült, hogy már korábban is bénáztak a nap folyamán. És sokan, nagyon sokan felháborodtak...
Dühömben még egy levelet is írtam a Viasat honlapjára, nem tudom, reagálnak-e érdemben... Igaz, nem voltam durva és nem káromkodtam benne, amit mások lehet, hogy megtettek, de nem voltam nagyon nőies sem...
UPDATE 15,45-kor: Az indexen találtam egy leírást arról, hogy mi is történt. Itt elolvashatjátok. Ha minden igaz, egy héttel tolódunk, jövő csütörtökön minden a rendes kerékvágásban. Erről itt. Az egészről pedig egy klassz, eszetlen összefüggés itt, a rettenthetetlen Jack Bauer-ről szóló cikk alatt, az első kommentben. Csak, hogy röhögjünk is már valamin! :-)))
2010. április 3., szombat
Egy bájos film: Miss Daisy sofőrje
Egy tüneményes, csodás film barátságról, szeretetről, elfogadásról. Ma már a filmtörténet egyik klasszikusa ez az 1989-ben készült film, ami Morgan Freeman első filmjei között van és Oscar jelölést is hozott számára. A film összesen 9 Oscar jelölést kapott, ebből 4-et díjra váltott, köztük van a legjobb filmé is és Jessica Tandy megkapta a legjobb női főszereplőnek járó Oscart, valamint Golden Globe-ot is kapott az eleinte elutasító, gorombáskodó, kiállhatatlan nyugdíjas tanárnő szerepéért, aki végül egyetlen, igaz, hű barátját találja meg afroamerikai sofőrjében. Freeman egyik legszebb, méltóságteljes, nagyszerű, kedves alakítása a becsületes, okos, egyszerű sofőr szerepében tökéletessé és felejthetlenné teszi a párost.
Dan Aykroyd Tandy fiát alakítja, végre nem egy idétlenkedő szerepben lehetett látni, én ennek szívből örültem. Komoly, édesanyját gyakran /jogosan/ megmosolygó, tekintélyes férfit alakít.
A film fantasztikus korrajz, az 50-es években a déli államokra jellemző rasszizmust is hitelesen bemutatja.
A filmet aktuálisan nem láttam, ezért pontos elemzésbe nem kezdenék, de a nem túl távoli jövőben igyekszem pótolni. :-)
Gondolom, a legtöbben ismeritek ezt a szép filmet, fülbemászó zenéje is ott van talán a fületekben. Egyik nagy kedvencem, ha valaki még nem látta, mindenképpen nézze meg! Nekünk biztosan ez lesz az esti filmválasztásunk. Nagy szeretettel ajánlom!
2010. március 31., szerda
Csak a rend kedvéért :-)
És a forgatás egyik napjának végén magyarul köszöntette a rajongókat!
Rob! Mi is köszönjük! :-)))
A forgatásról és a Twilight-Sagáról naprakész információk ezen a blogon: http://twinform.blogspot.com/
2010. március 29., hétfő
8 kérdés
1. Mi lenne, ha nyernék a lottón?
2. Rossz szokásom
Türelmetlen és hirtelen haragú vagyok, de nem tart sokáig.
3. Koffein?
Igen, minden nap 1 csésze kávé, de mostanában már kettő.
4. Színeim?
Fekete, lila, rózsaszín, kék, fehér.
5. Mi van most rajtam?
Hálóing, fölötte egy kardigán. /Reggel 6 van. :-)/
6. Háziállat?
Volt egy kutyám gyerekkoromban, ha lenne házunk, beszereznénk oda egy kutyát biztosan.
7. 10 év múlva hol látom magam?
Egészségesek vagyunk mindannyian. Balázzsal szeretetben, boldogságban neveljük gyermekeinket. Már 15 éve vagyunk házasok. Mindketten dolgozunk. Bálint már 12 és fél éves kiskamasz és van egy kisebb fiunk vagy lányunk. Szeretünk együtt lenni. Még itt lakunk, ahol most, de vélhetően autót már cseréltünk.
8. Legutóbbi nagyon jó élményem?
Tegnap délután Bálinttal együtt nagyon kimerültek voltunk. Nem akart aludni, pedig fáradt volt. Egy hisztit követően végül odabújt mellém a nagy ágyra és a karomban elaludt. Ilyen nagyon ritkán fordult elő a két és fél évben, ragaszkod/t/unk a saját ágyban alváshoz, de most nagyon jó volt mindkettőnknek a szoros-összebújós-együttalvás.
Az előző poszt jutalmazottjaitól várnám a válaszokat, de kíváncsi lennék még F. Nóri és F. Adri válaszaira is!
2010. március 28., vasárnap
Elismerés
A díjhoz tartozó szabályok:
1. Meg kell köszönni a díjat, attól akitől kaptam.
2. A logót ki kell tenni a blogba.
3. Be kell linkelnem azt, akitől kaptam.
4. Írnom kell magamról 7 dolgot.
5. Tovább kell adnom 7 embernek. /7 embert nem biztos, hogy össze tudok szedni, de igyekszem!/
6. Be kell linkelnem őket.
7. Megjegyzést kell hagyni náluk, hogy tudjanak a díjazásról.
7 dolog rólam:
- A férjem és a kisfiam a legfontosabbak az életemben.
- Rossz alvó vagyok.
- Egy munkahelyi képességeket vizsgáló teszt pár éve kimutatta, hogy a szociális érzékenységem 96%-os.
- Életvidám vagyok, sokat mosolygok és nevetek.
- A legjobb barátnőmet, szinte nővéremnek, pótanyámnak, egyszóval családtagnak tekintem.
- Szeretnék egy kislányt is a kisfiam mellé. De persze, újabb fiúnak is örülnénk. :-)
- Zenei kedvenceim: Depeche Mode, Szekeres Adrien és filmzenék.
És akiknek továbbadnám: Ági, Eszter, Chef Viki. Bocsánat, csak hármat sikerült összeszednem.
2010. március 27., szombat
A szabadság útjai
De visszatérve a filmek világára, a címben említett filmet kb. egy hónappal ezelőtt láttam és egy héttel később felfedeztem, hogy a HBO-n adni fogják. Március 28-án, vasárnap este 20 órakor. Írnék hozzá egy ajánlót, szokás szerint semmit nem árulok el előre.
A szabadság útjai-ban Kate Winslet /Major Melinda/ és Leonardo DiCaprio /Hevér Gábor/ újra együtt játszanak, ez a második közös filmük. /A Titanic volt az első, bár, ezt gondolom, mindenki tudja. :-)/ A két színész azóta is rendszeresen hangsúlyozza, hogy a Titanic idején kötöttek szoros barátságot, amely azóta is töretlen. A filmet Winslet férje, Sam Mendes rendezte. A mű tavaly készült, Winslet Golden Globe-ot kapott érte, mégis szomorú aktualitása, hogy a páros a tavalyi év során elhidegült egymástól és most válnak. Néhány héttel ezelőtt derült ki, őszintén sajnálom őket és gyermekeiket.
A filmben Winslet és DiCaprio egy boldogtalan, középszerű, unalmas, kertvárosban élő házaspárt alakítanak, April és Frank Wheelert. Két gyermekük van. April tehetségtelen színésznő, otthonülő háziasszony, dühös, agresszív férje által elnyomva él. Frank egy durva, hűtlenkedő, munkáját nem kedvelő férfi. Komoly ellentétek és feszültségek vannak köztük. Nem azt kapták a kapcsolattól, a másiktól, amit vártak. Flashbackekben ismerjük meg korábbi életszakaszaikat, amelyekben még boldogan és szerelemmel tekintenek egymásra és bizakodóak a jövő illetően.
Egyre inkább nyomasztja őket az életük, míg végül beüt a nagy ötlet! Költözzenek el Párizsba, hagyják el Amerikát és ott mindent újrakezdhetnek! Kilépnek az egyhangúságból, a reménytelen ürességből, szürkeségből. A gondolat, majd a kialakuló terv lelkesíti őket, készülnek, az egész új lendületet ad a kapcsolatuknak. Teljes környezetük értetlenül áll a döntésük előtt, konkrétan hülyének nézik őket. Csak egyvalaki nem, de nem írnám ki, nem szeretnék spoilert írni. Mindenesetre meglepő, hogy ki viszonyul megértéssel hozzájuk.
Aztán váratlan akadályok adódnak. Egy előléptetés, egy nem tervezett terhesség... Meginognak, amiből újabb feszültség keletkezik, veszekednek, az egyik menne, a másik nem... A film nagy erőssége a feszültségteremtés! Az ember alig várja, hogy mi lesz, merre lépnek a szereplők.
A film nagyon jó korrajz is. Mennyire más volt az élet az 50-es években, pedig nem volt azért ez olyan régen! Régi autókat csodálhatunk, régi ruhákat, kosztümöket, frizurákat, a férfiak kalapban járnak. Mindenki dohányzik férfiak, nők, még a terhesek is!... Sőt, Winslet, a terhes anyuka iszik is időnként.
Megemlíteném még egyik nagy kedvencemet, Kathy Bates-et is. Kathy Bates a Tortúra óta verhetetlen nálam. Oscart kapott érte, felejthetetlen benne! Állandó magyar hangja a szintén zseniális Molnár Piroska, ez a két nő is tehet bármit, imádom őket! Bates, a kotnyeles szomszéd ingatlanügynököt alakítja. És egy érdekesség. Ő is szerepelt a Titanicban, akkor is Winslet és Dicaprio voltak a főszereplők, ő ott is mellékszereplő volt.
A szabadság útjai száguld a tragikus végkifejlet felé, hiszen a helyzet egyre rosszabbra fordul. Érzékeny lelkületűeknek, főleg terheseknek nem ajánlom.
DiCapriot egyre jobb színésznek tartom, sokáig benne volt a szépfiú skatulyában külseje miatt, de okos, különleges és tudatos szerepválasztásaival színészetének sokoldalúságát mutatja meg.
Winslet pedig fantasztikus érett, drámai színésznő, őt is nagyon szeretem. /Az HBO-n tegnap volt premieres tavalyi Oscar-díjas alakítása, A felolvasó, de lemaradtam róla, igyekszem megnézni./
A szabadság útjai hivatalos honlapja itt.
2010. március 16., kedd
Bombák földjén
Az elején szeretném leszögezni, hogy nem vagyok háborús film szakértő, nem igazán az én területem, de természetesen kíváncsi voltam az idei legjobb filmre és vettem a bátorságot, hogy írjak róla néhány szót.
A nyitójelenet, ahogy az várható is, kellőképpen drámai, de nem durva. Ez egyébként az egész filmre igaz, sokkal véresebbre számítottam. Belesünk a katonák életébe, feszült mindennapjaikba, minden pillanaton élet és halál dőlhet el. Állandó életveszélyben élnek. A feszültséget fokozza az ideges, kapkodó kameramozgás. Iraki életképeket is látunk, nagyon furcsa az európai szemnek ez a nagyon más kultúra. A sivatag, a homok és a hőség csak még nyomasztóbbá teszi a légkört.
A robbanásokról fantasztikusan jó felvételek vannak, hihetetlenül aprólékosan mutatják az egyes homokszemcsék mozgását is! Döbbenetes képek, remek munka! Az operatőr "csak" jelölt volt, de szerintem ő is kaphatott volna egy Oscart. Bár, mint tudjuk, már a jelölés is elismerés.
A főszereplő, bombaszakértő srác /Jeremy Renner/ vagány, pimasz, merész, vakmerő, öntörvényű, felettesével rendszeresen összezördül. Nem fél a haláltól. Ha be van öltözve a védőruhába, van, hogy csak a lélegzését halljuk, szinte vele lélegzünk a veszélyes pillanatokban.
Nem túl ismert színészek szerepelnek benne, az eseményeken van a hangsúly. Nem sztárokra akarták fordítani a figyelmet, hanem a témára. Bár, azért Ralph Fiennes /a nagy Voldemort!/ feltűnik benne egy epizódszerepben, fejvadászként, Guy Pearce pedig a nyitójelenetben játszik szintén epizódszerepben.
Az Avatarral szemben azért nyerhetett, mert Amerika rendkívül érzékeny az Irak-témára, illetve ez egy nagyon komoly film. Az Avatar pedig egy mese. Nagyon jól felépített és csodálatos, de mese, ez pedig egy valós eseményeken alapuló igaz történet, hitelesen bemutatva.
Hivatalos honlap itt.
2010. március 14., vasárnap
Crime Scene Investigation - Helyszínelők
Mert már a helyszínválasztás is telitalálat. Las Vegas, a csillogó, varázslatos, bűnös kaszinóváros, ahol bármi megtörténhet és meg is történik.
Mert lebilincselő, ahogy bemutatják az egyes eseteket és a lépésről-lépésre előrébb jutó nyomozást, míg elfogják a bűnöst.
Mert megtanulhattuk belőle, hogy a bizonyítékok, a tények számítanak, mindent az dönt el, az érzelmeknek nincs helye egy bűnügyi nyomozásban.
Mert régen elfeledett kedvenceket vagy kevésbé ismert színészeket tett előtérbe.
Például személyes nagy kedvencemet, William L. Petersent, akit az Embervadász óta nagyon szeretek, és igyekeztem karrierjét is követni, de sajnos, sok B kategóriás filmbe belekényszerült illetve színpadi szerepeket vállalt, mire végre Jerry Bruckheimernek /a sorozat atyja, olyan filmek fűződnek a nevéhez, mint pl: a Karib tenger kalózai, Pearl Harbour vagy Bad Boys/ ő jutott eszébe a különc, csendes tudós, Gil Grissom /mh: Forgách Péter/ szerepére és el kell ismerni, jobbat nem is találhatott volna. Petersen pedig nagyon jól járt a szereppel, mert a legjobban fizetett sorozatszínésszé lépett elő. Produceri feladatokat is ellát a sorozatban. Grissom, a sorozat lelke, az abszolút legnagyobb kedvence mindenkinek. Zárkózott, éles eszű, hatalmas tudású, higgadt, megközelíthetetlen, nagyon jó megfigyelő, a magánéletéről sokáig semmit sem lehet sejteni. Csak annyit tudunk, hogy édesanyjától komoly hallásproblémát örökölt. Specialitása a rovartudomány.
Laurence Fishburne, Dr. Raymond Langstont alakítja. Ő váltja Grissomot a parancsnoki székben a 9. évadban. Régen orvosként, majd egyetemi tanárként dolgozott. Határozott, nyugodt, elméleti ember, eleinte nem találja a helyét a helyszínelők vezetőjeként, majd ötleteivel és egyre több gyakorlással, kitartással kiérdemli vezető pozícióját.
Marg Helgenberger visszatérését is segítette a sorozat, az egyik legerősebb női karaktert mutatja be, Catherine Willowst. Az egyedülálló anyát, a sztriptíztáncosnőből lett helyszínelőt, akinek az apja az egyik hatalmas kaszinó tulajdonosa, melyre véletlenül derül fény az egyik évad során. Szenvedélyes, érzelmes, magabiztos, szép nő.
Gary Dourdan, Warrick Brown, a csapat afroamerikai tagja. Igazi laza srác, korábban komoly szerencsejátékos volt. Grissom pártfogoltja, kedvence, szinte apa-fiú kapcsolat van köztük. A 8. évad végén sajnos, kiírták a sorozatból, amit igazán nagyon sajnáltam.
George Eads, Nick Stokes, a sorozat szépfiúja, a nők kedvence. Brown és Stokes a legjobb barátai egymásnak.
Jorja Fox, Sarah Sidle, Grissom titkos szerelme. Pontosabban sokáig csak sejti az ember, hogy van köztük valami, az egyértelmű, hogy Sarah nemcsak felnéz Gilre, hanem szerelmes is, aztán egyszer csak a 6. évadban kiderül, hogy a dolog kölcsönös, így a női nézők már egy romantikus szálnak is örülhettek. Sarah alapvetően a munkájának él, érzelemmentesen közelíti meg az eseteket.
Eric Szmanda, Greg Sanders, egyértelműen a fiatal korosztálynak szánt karakter, hogy ők is tudjanak valakivel azonosulni. Ő laborosból lesz helyszínelő, vicces, jópofa figura.
Paul Guilfoyle, Jim Brass kapitány, akit egyszerűen imádok. Az igazi zsarufigura, kemény, áldozatkész, kitartó, becsületes és zseniális rendőrhumorral rendelkezik. Rendkívül jókat lehet röhögni a beszólásain.
Robert David Hall, Dr. Al Robbins, vezető halottkém. Féllábú, a valóságban is /!/, kedélyes, nagy tudású, alapos figura.
És persze, a laborosok, a többi halottkém és a zsaruk között is vannak remek figurák.
A sorozatnak a társadalom olyan rétegei is állandó nézőivé váltak, akik alapvetően nem szoktak sorozatokat nézni. A sorozat epizódjai mindig a gyilkosság bemutatásával vagy a holttest felfedezésével történnek. Kedvenceink kiszállnak a helyszínre és általában Grissom szájából elhangzik az eset egyik kulcsmondata, ezután indul a főcím a The Who: Who Are You? c. számával. Az eseteket teljesen új megközelítésben láthatjuk, rengeteget lehet tanulni is tőlük. Megfigyelhetjük, milyen fontos apróságokon múlhat valaki bűnössége. A sorozat vezette be az áldozatban végbemenő roncsolás, sérülés pontos bemutatását. Az egyes epizódok egymástól függetlenül is érthetőek.
A sorozatnak óriási sikere van az egész világon. Jerry Bruckheimer pedig látta, hogy ha ő nem lép, akkor bizony le fogják koppintani a zseniális sorozatot, így létrehozta a CSI két spinoff sorozatát, a Miami Helyszínelőket David Caruso /mh: Kőszegi Ákos/, mint Horatio Caine és a New Yorki Helyszínelőket Gary Sinise /mh: Csankó Zoltán/, mint Mac Taylor vezényletével. A Miami a nyolcadik évadnál tart, a New Yorki a hatodiknál. /Ezekről majd később egy másik posztban./
Érdekességek:
A sorozat egyedisége a film egyik fenegyerekét, Tarantinot is megragadta és az 5. évad befejező dupla epizódját ő rendezte. Ebben elrabolják Nick-et, élve eltemetik, a csapat pedig minden lehetséges eszközzel nyomoz és próbálja megmenteni.
Abszolút kedvencem a 7. évad. ami 1-2 epizódtól eltekintve egy fő vonulat köré rendeződik. A gyilkosságok áldozatai mellett pontos maketteket találnak annak utolsó percéről. Az évad során így ő, a makettes gyilkos után folyik a hajtóvadászat. A gyilkos személye pedig totális döbbenet, főleg, hogy az utolsó részben Sarah-t is elrabolja, hogy Grissomnak fájdalmat okozzon.
8. évadban Sarah elhagyja Las Vegast, nyugodtabb életre vágyik. Grissomtól egy különösen szép levéllel búcsúzik. Az utolsó epizódban aztán egy ennél szívfájdítóbb dolog is történik, Warrick-ot meggyilkolják.
9. évadban Gil megformálója, Petersen is elhagyja a csapatot, Warrick halála viseli meg, a szerep szerint Sarah után megy. Harag nem történt, színpadi szerepeire szeretne koncentrálni, de továbbra is producer és az ígéretek szerint még vissza-vissza fog térni. A csapat feje Laurence Fishburne lesz.
Grissom utolsó jelenete:
Már találkoztak:
George Eads /3 epizód/ és Jorja Fox /33 epizód/ is játszott a Vészhelyzetben.
Gary Dourdan együtt játszott Gary Sinise-szel /CSI NY/ az Imposztor c. filmben. /nem láttam, sajna/
William Petersen és Hill Harper /CSI NY/ a Koponyákban játszott együtt.
A Viasat 3-on rendszeresen ismétlik a 3 sorozat valamelyikét, és itt adják a CSI és a CSI Miami premierrészeit is. A CSI New York premierrészeit Magyarországon először az AXN mutatja be.
Tehát 18-án kezdődik a 10. évad a Viasat 3-on 21. 20-tól, 19-én pénteken, 21,20-tól pedig az RTL Klub kezdi el a 4. évadot. /Korábban itt adták a CSI NY-ot is./
És egy kis ízelítő a 10. évadból:
2010. március 11., csütörtök
Eclipse - Trailer!!!
http://www.youtube.com/user/OfficialTwilightFilm#p/u/0/S2HIda5wSVU
2010. március 8., hétfő
And the OSCAR goes to...

Még mindig nem nagyon tértem magamhoz abból, hogy egyetlen magyar csatorna sem tartotta fontosnak, hogy közvetítse a filmvilág egyik legfontosabb eseményét. Biztos vagyok benne, hogy nemcsak engem érdekelt volna... És eddig közvetítették is! Most mi történt? Már csak azért is nagyon szomorú ez, mert magyar vonatkozása is volt az átadónak, a legjobb animációs film kategóriájában egy Kecskeméten készült film is indult!
Viszont köszönet az origo-nak és az index-nek, ahol percre pontos közvetítést olvashattunk az átadóról! /A linken megtekinthető, valamint a nyertesek listája is./ És még két link, ahol érdekességek, részletek, nyertesek, fotók Oscarról itt és itt.
2010. március 7., vasárnap
CSI 10. évad!
OSCAR-éjszaka!
2010. március 1., hétfő
Oldtimer
Bővebb információ a kiállításokról itt az egyes helyszínekre kattintva.
2010. február 28., vasárnap
2010. február 21., vasárnap
Indiana Jones
1981-ben tűnt fel először a filmvásznon az Elveszett frigyláda fosztogatóival /4 Oscar-díj/, 1984-ben az Indiana Jones és a Végzet templomával /1 Oscar-díj/, 1989-ben pedig az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovaggal /1 Oscar-díj/. Ezt követte majd' 20 évvel később, 2008-ban az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága. Sokáig hezitált Harrison Ford, mire újra fejébe nyomta a híres kalapot. Állítólag a megfelelő forgatókönyvre vártak, de Ford aggódott, hogy esetleg túl öreg már a szerephez. Végül sikerült meggyőzni.
Ma, amikor gyakran dől a vér és az erőszak a vászonról vagy a tévé képernyőjéről nagy vonzereje még ezeknek a filmeknek, hogy ugyan itt is gyakran megjelenik az erőszak, de sosem öncélúan, durva, kegyetlen vagy véres formában, inkább csak jelzésértékű, része történetnek, általában nem mutatják élesben, hanem a néző képzeletére bízzák a "befejezést".
A sikerhez nagyban hozzájárult a film fantasztikus, rendkívül jellegzetes, könnyen felismerhető zenéje. John Williams írta, a ma élő egyik legnagyobb filmzeneszerző, aki rengeteg-rengeteg nagyon híres film /Star Wars, E.T., Harry Potter/ szintén nagyon híres zenéjét szerezte.
És persze, a tökéletes főszereplő választás. Harrison Ford /mh: Csernák János/ tökéletesen azonosult a szereppel, hihető, szeretnivaló karakter. Han Solo-n kívül ezzel a karakterrel szokták leggyakrabban azonosítani.
És akkor lássuk az egyes filmeket. Mindegyik csodás helyszíneken játszódik.
Az első és a harmadik a kedvencem, gyakorlatilag milliószor láttam őket, kívülről fújom az összes mondatot, eseményt, helyzetet, poént.

A film nagyon lendületes, egy pillanatra sem unalmas, izgalmas, vicces, pergő.
Csak egy apróság. Feltűnt már valakinek, hogy a nyitó, barlangos jelenetben, aki bemegy Indyvel a kis arany bálványért az a nagyon fiatal Alfred Molina kezdő színészként?


Visszatérünk a nácikkal való harchoz, most a Szent Grál megtalálása a cél. Visszatérnek az első rész kedves mellékszereplői is Marcus Brody és Sallah is. És persze, a harmadik rész legnagyobb durranása, hogy sikerült megnyerni Indy édesapja, professzor Henry Jones szerepére Sean Conneryt /mh: Sinkovits Imre/. Érdekes Indyt a szeretetéhes, az apja elismerésére vágyó fiú szerepében látni. Connery telitalálat, remek választás a végtelenül bölcs elméleti tudós, kutató szerepére, aki borzasztóan ügyetlen, kétbalkezes és persze, mindig meg kell menteni. Számára legfontosabb a tudomány, fiával távolságtartó, "Fiatalúr"-nak szólítja. Jókat veszekednek Forddal, azt hiszem, ez adja a film sava-borsát, fantasztikus párost alakítanak.
A történet már itt is pergő, izgalmas, látványos, fordulatos, jópofa, gondolom, a legtöbben ismeritek.

A korábbi részek kedves mellékszereplői már csak képen jelennek meg, hiszen ahogy a filmben többször viccesen utalnak is rá, maga Indy sem olyan fiatal már...
Visszatér viszont az első részben megismert Marion, Indy nagy szerelme és hirtelen fény derül egy fiúra is /Shia LaBeouf/.
Itt is akad árulás, meglepetés, rémisztő és kacagtató részek és persze, rengeteg izgalom, a leglátványosabb jelenet az erdőben zajló nagy üldözés, de nekem a motorbiciklis menekülés a kedvencem. Hivatalos honlap itt. Sok információ mind a négy filmről, az egyes poszterek is letölthetők.
Persze, a vége nyitott, meghagyták a lehetőséget az ötödik filmre. Akkor sokat is nyilatkozott Ford, hogy igen, szeretne még egy részt leforgatni. Utánanéztem az IMDB-n, ez alapján 2012-ben újabb Indiana-filmnek örülhetünk, már előkészületben van! Ez a lap még egyelőre nem sokat tartalmaz, de reméljük nemsokára egyre többet megtudhatunk a legújabb kalandról.
2010. február 14., vasárnap
New Moon - kulisszatitkok
Twilight és New Moon, Kulisszatitkok - Illusztrált nagykalauz a filmhez. Írójuk Mark Cotta Vaz. Nagy alakú, keménytáblás, szép kivitelű könyvek.
Érdekes belesni a kulisszák mögé, a filmkészítés rejtelmeibe, hogyan keresnek helyszíneket, hogyan készülnek a trükkök, az elsőben érdekes volt a szereplők kiválasztása is. Hogyan igyekeztek a lehető legjobban visszaadni a regény hangulatát. Mennyire aprólékos munka a filmkészítés, milyen sok részletnek kell stimmelni, hogy flottul menjen az egész. Csodás, lélegzetelállító képek vannak benne /sok-sok oldalnyi/ és az exkluzív interjúkban azt is elolvashatjuk, hogy mit is gondoltak kedvenceink a forgatás közben, valamint hogyan is építették fel karakterüket. Az alapművekből is szerepel bennük néhány idézet. És a kedvenc mondatom a második kulisszás könyvből: "Minél több Rob Pattinson van egy filmben, annál jobb!" Ezzel tökéletesen egyet kell, hogy értsek! :-)
Azt gondolom, rajongóknak kihagyhatatlan, mondhatnám úgy is, hogy kötelező! :-)
2010. február 13., szombat
Eclipse - Napfogyatkozás
Zseniális, csodálatos, szívmelengető, szerelmes, romantikus, vad, őrülten izgalmas, feszültséggel teli, veszélyes, letehetetlen, lenyűgöző, varázslatos, fordulatos, magával ragadó, utánozhatatlan, abbahagyhatatlan, és még sorolhatnám a csodásabbnál csodásabb jelzőket. :-)
Egyszerűen imádom ezt a világot, amit Stephenie Meyer teremtett! Azt érzem, legalább 10 könyvet el tudnék még olvasni tőle!
Ha lehet, csak még jobban várom, hogy megérkezzen az új film! :-)
2010. február 6., szombat
Hajsza a föld alatt
A nagy rajongás és szeretet mellé pedig egy éve társult még egy érzés, a mérhetetlen nagy sajnálat, hiszen elveszítette a fiát, Jett Travoltát. Édesanya vagyok, felfoghatatlannak tartom az ilyen tragédiákat. Rettenetes lehet tovább élni az életet, hiszen a napok viszont gördülnek tovább...
A Hajsza a föld alatt az első film volt, ami a tragédia után megjelent tőle, a díszbemutatón nem is tudott részt venni. A film másik főszereplője, Denzel Washington nyilatkozott helyette.
A film remake, az első 1974-ben Walter Matthau - Robert Shaw főszereplésével készült, ugyanezzel a címmel.
A film alapsztorija, terroristák eltérítenek egy New York-i metrót, pontosabban, annak egyik kocsiját, természetesen utasokkal tele.
Travolta alakítja a főgonoszt. Hidegvérű, agresszív, eszelős, kegyetlen, tetkós-káromkodós figura. Pontosan tudja, hogy mit akar és az nemcsak a váltságdíj... Egy idő után csak és kizárólag Denzel Washingtonnal, a közlekedési vállalat alkalmazottjával hajlandó tárgyalni, a túsztárgyaló hiába érkezik.
Washington egy lefokozott, főnöke által lenézett, megvesztegetési ügybe keveredett közalkalmazott, természetesen zéró túsztárgyalói gyakorlattal. Ő próbálja lebeszélni a különböző esztelenségekről Travoltát, közben a rendőrség őt is próbára teszi, hogy nincs-e ő is benne a terrortámadásban.
James Gandolfini a Maffiózókból/magyar hangja Kőszegi Ákos/ alakítja az öntelt, pökhendi, hatalmaskodó, felfújt hólyag polgármestert.
John Turturro a feleslegesen érkező, bár korrekt és segítőkész túsztárgyaló.
A film leglátványosabb jelenete az autós, majd motoros pénzszállítás, amit közvetlen közelről és madártávlatból is látunk felváltva.
Feszült várakozás, dinamikus zene, a nagyjából valós időben zajló események, rohanó másodpercek, visszaszámlálás, lassított kameramozgások, rosszul elsülő mentőakció, elszabaduló metrókocsi is fokozzák a feszültséget és az izgalmakat, míg végül a terrorakció Travolta és Washington személyes párharcává válik.
A filmet moziban láttam, úgy nagyon hatásos volt, de azóta még egyszer láttam DVD-n, akkor is nagyon tetszett!
Hivatalos weboldal itt, érdemes rajta körülnézni, nagyon klassz, olyan, mintha éppen a metrón ülne az ember New York kellős közepén. Csak itt nem jönnek a terroristák. :-)
2010. február 5., péntek
Az Oscar-jelöltek
Kezdődhet a visszaszámlálás!
Hétvégén igyekszem jönni egy újabb filmelemzéssel! :-)
2010. január 27., szerda
Harry Potter 7!
Magyar bemutatóról még nincs pontos dátum, ahogy megtudom, írom!
2010. január 22., péntek
Izgalmas hírek!
A másik, hogy itt meg lehet nézni a Szex és New York második részének bemutatóját! Szinkronos! :-) Szuper lesz!
2010. január 20., szerda
2010 első negyedévében
Január
A januárból ugyan lassan kifelé megyünk, de még mindig érdemes elindulni, megnézni az Avatart, mert a mozik legtöbbje természetesen még adja.
December 24-én mutatták be, de még szintén műsoron van az Egyszerűen bonyolult Meryl Streeppel, Alec Baldwinnal és Steve Martinnal. Meryl Streep ezért az alakításért is volt jelölt Golden Globe-ra, bár, nem ezért kapta meg. Ettől függetlenül kacagtató vígjátéknak tűnik. Háromszögtörténetet mutat be.
Egy hete játsszák a mozik /01. 14./ a Hova lettek Morganék? c. romantikus vígjátékot Sarah Jessica Parkerrel és Hugh Granttel. Egy külön élő, újra randizó, nagyvárosi házaspár véletlenül tanúja lesz egy gyilkosságnak és a tanúvédelmi program keretében egy eldugott kis városkában kell élniük, amiből persze, adódnak mulatságos helyzetkomikumok. Mindkét főszereplőt nagyon kedvelem, kíváncsi vagyok ketten hogyan komédiáznak.
Ezen a héten mutatják be /01. 21./ a Vén csontok c. vígjátékot, John Travolta és Robin Williams főszereplésével. A történet nem tűnik olyan nagyon sokatmondónak, talán csak azért érdemes megnézni, mert a két név garancia a jókedvre, illetve szerepel benne Travolta felesége, Kelly Preston és a lányuk is. Engem személy szerint azért is érdekel, mert szeretném Travoltát látni, ez az első film, amit azóta forgatott, hogy a fia meghalt.
Február
Már a hónap elején nagy durranás ígérkezik, 02. 04-én bemutatják az 5 Golden Globe-ra jelölt Nine/Kilenc c. musicalt, amiben igazi sztárparádét láthatunk. Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Nicole Kidman, Penelope Cruz, Judi Dench, Sophia Loren, Kate Hudson! Remélem olyan jó is lesz, mint amilyennek ez alapján ígérkezik.
02. 11-én mutatják be a Valentin nap c. romantikus vígjátékot, ami szintén elképesztő szereposztással valósult meg: Bradley Cooper, Jessica Biel, Anne Hathaway, Julia Roberts, Ashton Kutcher, Jennifer Garner, Patrick Dempsey, Shirley Maclaine, Taylor Lautner, Kathy Bates.
Az Egek ura egy héttel később /02. 18-án/ a csodás George Clooney-val!
Március
A Brothers egyelőre még csak angol címmel rendelkezik, 03. 05-től vetítik nálunk. Egy dráma egy család tragédiájáról, egy Afganisztánban eltűnt, majd mégis előkerült apáról, férjről, akit egy ideig mindenki halottnak hisz és mire megérkezik, történik némi változás a családban... A főbb szerepekben Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman.
Magyar filmet is szeretnék említeni, ami most legjobban érdekel az az Igazából apa /amit 03.18-ától játszanak/, mert a gyönyörű városunkban forgatták... :-) Kaszás Géza, Scherer Péter és Kamarás Iván szerepelnek benne.
És hogy a rajzfilmek se maradjanak ki, az Így neveld a sárkányodat c. animációs kaland-vígjátékot ajánlanám figyelmetekbe. A bemutató alapján nagyon jópofának ígérkezik!
Hivatalos honlapok, ahol már elérhetőek a filmek címeinél találhatóak!
2010. január 18., hétfő
Golden Globe: A NYERTESEK
Az Amerikában dolgozó külföldi újságírók elismeréseit az idén ők kapták /a nyertesek neve félkövérrel és dőlttel/. Igyekeztem a legteljesebb listát összeállítani, ami nagyrészt magyarul elérhető. No, lássuk a medvét! :-)
A legjobb film - dráma kategória
Avatar
The Hurt Locker
Becstelen brigantyk
Drágaság (Precious)
Egek ura
A legjobb rendező
Kathryn Bigelow (A bombaszakértő)
James Cameron (Avatar)
Clint Eastwood (Invictus - A legyőzhetetlen)
Jason Reitman (Egek ura)
Quentin Tarantino (Becstelen brigantyk)
A legjobb színésznő - dráma kategória
Emily Blunt ( The Young Victoria)
Sandra Bullock (The Blind Side)
Helen Mirren (The Last Station)
Carey Mulligan (An Education)
Gabourey Sidibe (Precious)
A legjobb színész - dráma kategória
Jeff Bridges (Crazy Heart)
George Clooney (Egek ura)
Colin Firth (A Single Man)
Morgan Freeman (Invictus - A legyőzhetetlen)
Tobey Maguire (Brothers)
A legjobb film - vígjáték és musical kategória
(500) Days of Summer
Másnaposok
Egyszerűen bonyolult
Julie & Julia - Két nő, egy recept
Kilenc
A legjobb színésznő - vígjáték és musical kategória
Sandra Bullock (Nász-ajánlat)
Marion Cotillard (Kilenc)
Julia Roberts (Kettős játék)
Meryl Streep (Julie & Julia - Két nő, egy recept)
Meryl Streep (Egyszerűen bonyolult)
Matt Damon (Az informátor)
Daniel Day-Lewis (Kilenc)
Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)
Michael Stuhlbarg (A Serious Man)
Joseph Gordon Levitt (500) Days of Summer
A legjobb animációs film
Derült égből fasírt
Coraline és a titkos ajtó
Fantastic Mr. Fox
A hercegnő és a béka
Fel!
A legjobb forgatókönyv
Neill Blomkamp (Disctrict 9)
Mark Boal (The Hurt Locker)
Nancy Meyers (Egyszerűen bonyolult)
Jason Reitman és Sheldon Turner (Egek ura)
Quentin Tarantino (Becstelen brigantyk)
Penelope Cruz (Kilenc)
Vera Farminga (Egek ura)
Anna Kendrick (Egek ura)
Mo'Nique (Precious)
Julianne Moore (A Single Man)
A legjobb mellékszereplő színész
Matt Damon (Invictus - A legyőzhetetlen)
Woody Harrelson ( The Messenger)
Christpoher Plummer (The Last Station)
Stanley Tucci (Komfortos mennyország)
Christoph Waltz (Becstelen brigantyk)
A legjobb idegen nyelvű film
Baaria(Olaszország)
Broken Embraces (Spanyolroszág)
The Maid(Chile)
A Prophet (Franciaország)
The white ribbon(Németország)
A legjobb eredeti filmzene
Michael Giacchino (Fel)
Marvin Hamlisch (Az informátor!)
James Horner (Avatar)
Aber Korzeniowski (A Single Man)
Karen O és Carter Burwell (Where The Wild Things Are)
A legjobb filmzene - betétdal
˝Cinema Italiano˝ - Maury Yeston (Kilenc)
˝(I Want To) Come Home˝ - Paul McCartney (Mindenki megvan)
˝I Will See You ˝ - Leona Lewis (Avatar)
˝The Weary Kind˝ - T Bone Burnett, Ryan Bingham (Crazy Heart)
„Winter" - U2 (Brothers)
A legjobb televíziós sorozat - Dráma kategória
Hármastársak (HBO)
Dexter (Showtime)
Dr. House (Fox)
Mad Men - Reklámőrültek (AMC)
Testvérháború (HBO)
Entourage
Glee
Modern Family
The Office
30 Rock
A teljes lista az itt és itt megtalálható angolul. Rengeteg kép pedig itt és itt.
2010. január 17., vasárnap
Fokozzuk! :-)
De olyan fantasztikus nagyágyú, zseni, kinek hogy tetszik is rajta van, mint Clint Eastwood, vagy más közönségkedvencek, Scarlett Johansson, Johnny Depp, Nicolas Cage, Gerald Butler, Christian Bale, Will Smith, Brad Pitt, Angelina Jolie vagy a szomorú emlékű Heath Ledger.
És persze, érdemes továbbkattintgatni mindenféle érdekességért!
2010. január 16., szombat
67. Golden Globe-díjátadó!
Komoly izgalmakra számíthatunk, a jelöltek között nagyon sok nagy név! A teljesség igénye nélkül: George Clooney, Morgan Freeman, Colin Firth, Sandra Bullock, Helen Mirren, Matt Damon, Daniel Day-Lewis, Julia Roberts, Meryl Streep, Marion Cotillard.
Érdekesség, hogy jelölték az idén már a 81-et betöltő Christopher Plummer, de talán még ennél is érdekesebb, hogy Sandra Bullock jelölt legjobb színésznő, főszerepben, dráma és musical/komédia kategóriában is, valamint Meryl Streepet kétszer is jelölték legjobb színésznőnek főszerepben musical/komédia kategóriában két különböző filmmel.
A legjobb rendezők között James Cameron, Quentin Tarantino és Clint Eastwood!
A legjobb film dráma kategória jelöltjei: Avatar, The Hurt Locker, Becstelen brigantyk, Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, Egek ura.
A legjobb film musical/komédia kategória jelöltjei: (500) Days of Summer), Másnaposok, Egyszerűen bonyolult, Julie & Julia - Két nő, egy recept, Kilenc.
A legjobb animációs film jelöltjei: Derült égből fasírt, Coraline és a titkos ajtó, Fantastic Mr. Fox, A hercegnő és a béka, Fel!
Lehet szurkolni a kedvenceknek! :-) Igyekszem, minél hamarabb jelentkezni a nyertesek listájával. :-) /Tudja valaki, hogy adja-e bármelyik magyar nyelvű csatorna? Ezt nem sikerült kiderítenem, de vélhetően nem.../
2010. január 15., péntek
AVATAR!

A történet meseszerű, némely kritika egyenesen élőszereplős Pocahontas-történetnek nevezi. Ebben ugyan van valami, de semmiképpen sem gyerekfilm! Bár, megdöbbenésemre egész sok jócskán 12 év alatti is ott volt a majd' 3 órás filmen.
Nagyszerű apránként szépen megismerni a na'vik életét. Szerelem, a jó és rossz harca, izgalom, hihetetlen, fantasztikus, látványvilág, különleges lények /itt nemcsak a bennszülött törzsre gondolok/, a természet ereje, csaták sosem látott harci eszközökkel, járművekkel, csodás zene, néhány vicces jelenet és a rendkívül aktuális környezetvédelem, ez mind benne van ebben a csodában és persze, biztosan ki is hagytam 1-2 dolgot.
A főszereplő srác, Sam Worthington gondolom, innentől el lesz látva munkával, eddig nem áll túl hosszú pályafutás a háta mögött. Jellemformálása figyelemreméltó!
Sigourney Weaver alakítja az egyik tudóst, érdekes őt avatar formában látni, nyilván Ő meg is tehette, hogy kikösse, a kék, macskaszerű lény valóban egyértelműen, felismerhetően hasonlítson rá.
Neytirit, a bennszülött lányt alakító Zoe Saldana feltűnt már az új Star Trek filmben és már Sigourney Weaverrel is dolgozott együtt a Nyolc tanúban. /Ez utóbbiról már van egy vázlatom ide kb. egy hónapja, csak még nem volt időm beírni! De ami késik, nem múlik... :-)/ Őt csak na'viként látjuk, a természet mindenhatóságában feltétel nélkül hisz és észrevétlenül szeret bele főhősünkbe.
És a rátarti gonosz, Stephen Lang. Régen A-vonalas filmekben is szerepelt, majd szépen átcsúszott a B-kategóriás filmek világába. Szerintem több van benne, remélem már nem felejtik el ott a nagy Hollywoodban. Itt említeném meg a magyar szinkront is, őt Kőszegi Ákos szólaltatja meg, a tőle elvárható magas színvonalon. De a többiek Széles Tamás /Worthington/, Pikali Gerda /Saldana/ is remek választás a karakterhez.
Azt hiszem, mindenkinek lehet ajánlani, férfiak és nők egyaránt szeretni fogják. A történetvezetés egyszerű, de nem is a történet bonyolultsága itt a lényeg, hanem a LÁTVÁNY! Az Avatar elvarázsolja a nézőt. Erre tényleg csak azt lehet mondani, hogy MEG KELL NÉZNI. Többet mond minden szónál!
A film eddig 4 Golden Globe jelöléssel rendelkezik.